prawo jazdy Kraków

Prawo jazdy

Chcesz zrobić prawo jazdy w Krakowie?

Zapraszamy do OESu na najlepszy kurs nauki jazdy w Krakowie!

Prawo jazdy jest dokumentem uprawniającym do kierowania pojazdami kategorii określonej w dokumencie. Aby uzyskać uprawnienie należy ukończyć szkolenie podstawowe z zakresu danej kategorii prawa jazdy oraz zdać egzamin zewnętrzny w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego.

kurs nauki jazdy Kraków

W Krakowie znajdują się dwa ośrodki egzaminacyjne dla kategorii B. Kursanci prawa jazdy kategorii B mogą wybierać między ośrodkiem przy ul. Nowohuckiej 33A oraz ośrodkiem przy ul. Balickiej 127. Decydując się na kurs nauki jazdy w Krakowie w OESie – sam wybierasz gdzie będziesz zdawać egzamin, a my przygotowujemy Cię do egzaminu w obrębie ośrodka, który wybrałeś. Pojazdy, które wykorzystujemy podczas szkolenia praktycznego są takie same jak podczas egzaminu państwowego.

Formy kursu nauki jazdy w Krakowie

Kategoria AM, A1, A2, A, B+E oraz kategorie wyższe – C, C+E, D, D+E zdają egzamin w placówce przy ul. Nowohuckiej.

U nas szkolenie z części teoretycznej prawa jazdy możesz zrealizować w jednej z wybranych przez siebie form:

prawo jazdy Kraków

  • kurs weekendowy – kurs intensywny, zajęcia są skumulowane tak, aby zrealizować teorię w trakcie jednego weekendu, jest to oferta dla osób, które w tygodniu mają dużo innych zajęć i obowiązków i nie mogliby uczestniczyć w standardowym kursie;
  • kurs dwutygodniowy – zajęcia teoretyczne prowadzone w ramach kursu prowadzone są codziennie, w dni powszednie przez 2 tygodnie. Jednorazowo zajęcia trwają zdecydowanie krócej niż w przypadku kursu weekendowego, dzięki czemu jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które preferują mniej intensywny a regularny tryb nauki. Kurs dwutygodniowy odbywa się w popołudniami (od godz. 19.00), ale istnieje możliwość uczestniczenia w kursach porannych (od godz. 9.00);
  • kurs w formie e-learningu – to szkolenie, w ramach którego część teoretyczna realizowana jest przez Internet. Szkoły, które mogą realizować tego typu szkolenia – muszą posiadać status SUPER OSK – my taki posiadamy :) Kurs e-learningowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią uczyć się indywidualnie. Jest to doskonałe rozwiązanie również dla osób, które przebywają za granicą. Wystarczy tylko mieć urządzenie (komputer, tablet) z dostępem do Internetu.

Profil kandydata na kierowcę PKK, czyli co zrobić, żeby zapisać się na kurs nauki jazdy?

Żeby zapisać się na kurs prawo jazdy (każdej kategorii) potrzebny jest profil kandydata na kierowcę. PKK uzyskać można w wydziale komunikacji, właściwym dla miejsca zameldowania kursanta. Do wyrobienia profilu niezbędne jest zaświadczenie lekarskie, wydane przez lekarza uprawnionego do badania kierowców oraz jedno zdjęcie. Uwaga! zdjęcie musi być frontalne. Zaświadczenie i zdjęcie wraz z wnioskiem składa się w wydziale komunikacji.

Na podstawie złożonych dokumentów wydawany jest numer PKK. Jeśli masz już numer PKK – wówczas możesz zapisać się na kurs nauki jazdy Kraków i rozpocząć szkolenie, które doprowadzi Cię do zdania prawa jazdy. Zapraszamy!